Sleva 10 % pro studenty Lingua nostra – kód najdete v sekci pro studenty.
Do poznámky už váš kurz nepište, faktury se vystavují automaticky.

Košík
0 Kč


O nás

E-shop Italskeknihy.cz je provozován školou italštiny Lingua nostra. Naším cílem není nabídnout nepřeberné množství knih v italštině, učebnic italštiny, slovníků, gramatik či cvičebnic, nabízíme vám výběr titulů, které se nám líbí, které sami k výuce italštiny používáme a které doporučujeme našim studentům.

Na našem e-shopu můžete zakoupit především zjednodušené četby pro různé úrovně pokročilosti. Domníváme se, že právě čtení knih pro úrovně A1–B2 je tou nejlepší doplňkovou aktivitou ke studiu jazyka v jazykovém kurzu či formou individuálních lekcí. Velmi pokročilým studentům (úroveň C1) samozřejmě doporučujeme číst knihy nezjednodušené.

V nabídce máme také cvičebnice na gramatiku či slovní zásobu a knihy zaměřené na různé oblasti italských reálií.

Označení knih

Knihy jsou označené štítky A1–B2 podle Společného evropského referenčního rámce pro jazyky. Tímto se však nemusíte řídit příliš striktně. Každý člověk a tím pádem i každý student je unikát, někdo potřebuje hodně opakovat, proto bude vhodné sáhnout i po nižších úrovních četby. I v těchto knihách jistě najdete nová slova a upevníte si své znalosti. Máte-li rádi výzvy, můžete naopak sáhnout i po obtížnějších úrovních. A koupíte-li si příliš obtížnou knihu, nevadí. Alespoň máte motivaci studovat dále a dříve či později si ji bez problémů přečtete.

Knihy označené štítkem A1 doporučujeme začátečníkům, kteří zatím ovládají pouze přítomný čas. Knihy označené štítky A1 a A2 či pouze A2 jsou vhodné pro studenty, kteří již probírali alespoň jeden minulý čas. Knihy označené B1 obsahují zpravidla kromě obou minulých časů (passato prossimo i imperfetto) také předminulý čas, ale rozhodně je budete schopni číst i v případě, že jste ještě předminulý čas nestudovali. V knihách označených štítkem B1/B2 již najdete i passato remoto a congiuntivo a celkově jsou obtížnější, mohou je však určitě číst i studenti, kteří ještě k těmto jevům ve studiu gramatiky nedošli. Stačí si je alespoň pasivně zlehka prostudovat. Passato remoto najdete ve veškeré beletrii, proto je dobré se s ním seznámit a umět číst texty, v nichž se vyskytuje.

Knihy obsahují také různá cvičení s klíčem na slovní zásobu či na gramatiku.

Nejste-li si jistí, jaké knihy jsou pro vás vhodné, jistě vám ve výběru pomohou bližší popisky k jednotlivým titulům. A pokud si ani pak nebudete vědět rady, ozvěte se nám.

Doprava a platba

Vzhledem k tomu, že jsme malý e-shop, zatím je pro nás z organizačních důvodů jedinou možností přepravy Česká pošta. Určité množství knih (podle velikosti a váhy) zasíláme jako doporučené psaní za 90 Kč. Překročí-li vaše objednávka velikostní či hmotností limit, je poštovné 150 Kč a zboží je zasláno jako balík na poštu. Výši poštovného se dozvíte při vytváření objednávky po výběru zboží. Na poštu chodíme jednou týdně. To znamená, že knihy budou odeslány do sedmi pracovních dnů po připsání platby na náš účet, ale většinou to stihneme dříve..